Plaj Çantamızın Olmazsa Olmazları

Sahilde biz annelerin işini kolaylaştıracak birkaç üründen bahsetmek istedim bu yazımda. Malum yaz ayı. Deniz ve tatil sezonu açıldı biz çocuklu aileler için hayat kurtarıcı küçük ipuçları. 4 ayı deniz kenarından geçiren bir anne olarak birazcık tecrübeliyim 😉

image

Kıvan şanslı çocuklardan yazı doyasıya deniz kenarında geçirebiliyor. Hem 2 dedenin de aynı yerde yazlık evlerinin olması ve benim de çalışmıyor olmam büyük avantaj onun için. O yüzden bizim için yaz tatili demek bol alışveriş ve meşakkatli hazırlık demek. Bunu ayrı bir başlıkta kaleme alacağım tabi ama öncelikle deniz kenarı için plaj çantamızı süsleyen olmazsa olmazlarımızı paylaşmak istedim sizlerle.

Yazlığa gitmeden  plaj çantamıza koyduğum ilk şey güneş kremimiz idi. Çünkü evimiz hemen deniz kenarında olduğu için Kıvan uyanır uyanmaz soluğu denizde alıyor ve gerçekten de uzun bir süre geçiriyordu kumsalda. Tabii güneşin en tepede olduğu saatlerde onu oyalayacak başka şeyler buluyorum.
Kıvan atopik bir cilde sahip olduğu için bebekliğinden beri biodermai nın ürünlerini kullanıyoruz. Güneş kreminde de ilk terciğimiz bioderma 50 faktör oluyor. Köpük şeklinde oluşu da kullanımı için çok rahat. Kendi de kremin şişeden çıkışına bayıldığı için belirli yerlerine büyük bir zevkle kremi uygulayabiliyor.

Bir diğer vaz geçilmezimiz ise slip stoplarımız. Kim icat ettiyse gerçekten minnet borçluyum. Kaydırmaz özelliği, kumun sıcağını engelleyişi ve hemen kuruyor olması o minik ayaklar için minik bir nimet. Çakıl taşlarının canı acıtmasını da engelliyor tabiki. Havuzda da çok rahat ediyor. O havuz kenarında koştururken benim kalp atışlarım bi nebze azalıyor o patikler sayesinde. Çok şükür hiç kayıp düşmedi slip stopları ayağındayken. Deniz ayakkabısında diğer terciğimiz ise Nike oldu. Bu yıl mavi turuncu renklerinden olanına bayıldık. Hem dışarı da hemde deniz kenarında ayakta çok şık duruyor. Tek dezavantajı deliklerinden içerisine kum giriyor olması onun dışında kullanımı, giyimi çok rahat ve ayakta çok çabuk kuruyor.

Gelelim Cherek’s kraulquappen kolluklarımıza bir çoğunuz aşikardır bu kolluklara biz 2 yıldır büyük bir zevkle kullanıyoruz. Son yılların popüler kollukları. Biçimi nedeni ile bebişleri çene hizasına kadar suda tutuyor ve su içinde özgürce bedenlerini hareket ettirmesini sağlıyor. Sarı mavi olanları 30 kg a kadar kullanılabiliyor. Cherek’s kraulquappen kollukların en büyük özelliği ise delindiği vakit içerisinde bulunan maddenin 24 saat içerisinde kendini onarıyor olabilmesi. Ayrıca kolluklar bebeğinizin, cocuğunuzun kolunda patladı diyelim havası hemencik kaçmıyor, tıpası açıldığı zamanda mekanizması sayesinde yine kolluklar sönmüyor. Kollukların yapısı o kadar kalın ki pek patlayacak türden değil. Biz 2 yıldır tepe tepe kullanıyoruz malum yılın 4 ayı denizde olduğumuz düşünülürse gerçekten uzun bir süre. Bu yüzden biraz tuzlu olan fiyatını hakkıyla çıkartıyoruz. Gerçi Cherek’s kraulquappen kolluklarımızı Almanya’dan yengemiz aldığı için ne kadar bilmiyorum. Ama Türkiye’deki fiyatı 2016 yılı için 120 TL. Amazon fiyatı ise 30 Euro. Yılda 10 gün denize giren bir bebek-çocuk için bu kadar para verilir mi? Tabiki de tercih meselesi. Tek dezavantajı kolluklar biraz yer kaplıyor. Çünkü şişirdikten sonra havasını bir daha sıfırlayamıyorsunuz. Ama bizim için sorun değil çantada ilk yer alanlardan.

Gelelim mayolara, Kıvan için ilk yıl sadece yarım kollu vücudu kapatan mayolardan giydirmiştik güneş ışınları direk vücuduna temas etmesin diye. Ama 2 yıldır slip ve şort mayo tercih ediyoruz. Deniz veya havuz sonrası ıslak mayo ile kalmasını istemediğimden bol yedekliyiz. Farklı markaların mayolarını kullanıyoruz. Zara_kids, H&M ve Ralph Lauren tercihimiz. Vücudu kaplayan mayomuz ise GAP’ten di.

Çantamızın olmazsa olmaz bir diğeri ise şapkalar. Aslında şapkaları kombini tamamlamak için büyük bir zevkle kullanıyoruz. Bu seneki tercihimiz neon renkten oldu. Kalabalık plajlarda oğlumu gözden kaçırmamak için gerçekten tercih sebebi. 2 km öteden “ben buradayım anne” dedirten cinsten.
Bizim deniz kenarında yanımızda olmazsa olmazlarımız bunlar. Hatta uzun yıllar bu şekilde devam edeceğe benziyor.
Umarım yardımcı olmuştur.

Kocaman sevgiler, keyifli tatiller.

Paylaşmak Güzeldir Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir