Pasta Parçalama / Cake Smash Çılgınlığı

İyiki de yaptığım, yapmasaydım içimde büyük bir uhde olarak kalacak bu yabancıların iyiki de çıkarttıkları dediğim çok eğlenceli yavrularımıza sevimli, komik hatıralar bırakacağımız güzel bir organizasyon. Ben her sene yapmak isterim ama ilk yaşa mahsusmuş 🙁

Bebeklerin en önemli özelliklerinden biri etrafı, kendilerini kirletmeleri ama maalesef bazı “titiz” anneler bu durumdan hoşnut olmayarak bebeklerinin özgürlüklerini bence kısıtlamaya çalışıyorlar. Beni bilenler bilir oğlumla aramızdaki mottomuz “kirlenmek güzeldir”. Her an kirletir canımız isterse o an temizleniriz ve bu işten çok büyük keyif alırız. İşte bu titiz annelerin bebeklerinin doyasıya kendilerini ve etrafı kirleterek büyük zevk aldığı bizlerinde bu anı ölümsüzleştirdiğimiz organizasyon cake smash. Tabi bu tabir Gökçince 🙂 kızmayın bana olur mu?

Anne sütü, sebze püreleri, meyveler derken henüz hayatın güzelliklerinden nasiplenemeyen bebeklerimiz için eşsiz bir an ayrıca.

Yapmanız gerekenler bir pasta, güzel fotoğraf çekebileceğiniz bir ortan, süsler ve bebeğiniz ilk pastanın tadını aldığında o anları ölümsüzleştirmek.

Kıvan’a pasta parçalama yaptığım zaman önümde çok fazla örnek yoktu. zaten 1 günde karar verdim ve elimde var olan malzemelerden tamamen amatörce oğluma muhteşem bir hatıra bıraktım. (Fotoğraflarımızı görünce bana hak vereceksiniz). Şimdilerde görüyorum ki bu trend çok yaygınlaşmış ve birbirinden güzel kareler sosyal medyada yerlerini almış valla ben moralim bozuk olduğu zamanlarda cakesmash ve pastaparçalama etiketleriyle aratıp her biri birbirinden güzel bebeklerin nasıl pastalara gömüldüklerini izliyorum. Burdan da kocaman bir maşallah hepsine.

 
 
Kıvan tadında günler sizinle olsun.
Bol gülücüklü sevgiler,

Paylaşmak Güzeldir Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir